oferta

Lekcja garncarska dla grup zorganizowanych  

Podczas tych zajęć poznacie historię miejsca i jego tradycje; zajrzycie do wnętrza starych drewnianych chałup i do garncarskich pieców, potem zwiedzicie ekspozycje ceramiki z różnych okresów i obejrzycie fragmenty filmu z 1949 r. o garncarzach z Medyni i Zalesia. I wreszcie każdy z Was kolejno ulepi własne gliniane naczynie na kole garncarskim z pomocą garncarza.  W oczekiwaniu na swoją kolej ulepicie też samodzielnie wymyśloną przez siebie figurkę z jednej porcji gliny przy warsztatowym stole. Po zajęciach zabierzecie do domu dwie prace (trzeba zaopatrzyć się wcześniej w tekturowe pudełko), które trzeba będzie ostrożnie suszyć.  Aby wziąć udział w lekcji należy wcześniej do nas zadzwonić aby zarezerwować pracownię i garncarza

  Całość trwa około 3 godziny. Cennik

Własnoręcznie malowana pamiątka:  

Ta oferta może być uzupełnieniem lekcji garncarskich, ale można umówić się do nas tylko po to, aby pomalować już wykonany przez nas przedmiot, może to być np. ptaszek-gwizdek. Wybraną pamiątkę malujecie farbami do ceramiki wg własnej koncepcji. Nie trzeba jej już suszyć ani wypalać.
Wybierając tę ofertę trzeba również kupić bilet na wejście do ośrodka. Cennik

Zwiedzanie z przewodnikiem Galerii Rzeźby Ceramicznej Władysławy Prucnal w Medyni Głogowskiej

Galeria znajduje się nieopodal Ośrodka Garncarskiego MEDYNIA, więc zwiedzanie rozpoczynamy od punktu informacji przy ośrodku. Stąd przejdziecie do prywatnego muzeum utworzonego w drewnianym domu rzeźbiarki, zawierającego imponujący zbiór ponad tysiąca glinianych figurek jej autorstwa. Ta unikalna na skalę Polski i Europy kolekcja przedstawia min. dawne życie mieszkańców Medyni czy postacie świętych i sceny biblijne. Pomiędzy ośrodkiem i galerią przebiega Uliczka Garncarska im. Władysławy Prucnal, przy której ustawione są tabliczki zawierające informacje o twórczości artystki i jej wiersze. Aby zwiedzić galerię z przewodnikiem należy wcześniej zarezerwować u nas termin.

Cennik

Warsztaty garncarskie dla osób indywidualnych

są niepowtarzalną okazją do sprawdzenia czy zawód ceramika jest tym, co chcecie robić w życiu.  Podczas pracy przy kole garncarskim  z garncarzem albo z garncarką będziecie mogli zadać wszystkie pytania o Medynię i jej rzemieślnicze tradycje. Finałem zajęć będzie wykonanie przez Was  naczynia wg własnego pomysłu. Nie gwarantujemy, że uda się to zrobić od razu samemu, ale przy pomocy mistrza – na pewno! Naczynie zabierzecie z sobą do domu. Możecie je również od razu ozdobić malując je specjalną farbą – angobą. 

W ramach oferty indywidualnie zwiedzacie ośrodek, co pozwoli Wam bardziej wsłuchać się w opowieści o dawnym życiu w Medyni zawarte w filmach i nagraniach dźwiękowych.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wcześniej do nas zadzwonić aby zarezerwować pracownię i garncarza. Optymalna grupa z jednym garncarzem powinna liczyć do 5 osób.

Jedna godzina wystarczy na wykonanie przez każdą z 5 osób własnego naczynia. Cennik

Zwiedzanie z przewodnikiem kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Medyni Głogowskiej.

Odwiedzając to miejsce z przewodnikiem dowiecie się o historii niesamowitej mozaiki zdobiącej wnętrze świątyni oraz o ludziach, którzy ja stworzyli. Kościół można oczywiście zwiedzać samemu w godzinach jego otwarcia w godzinach mszy świętych. Z przewodnikiem można umówić się bezpośrednio przy kościele, zwiedzanie może też być częścią oferty obejmującej zwiedzanie innych obiektów. Cennik